Cupa
Romaniei
Stiri
Declaratii dupa meciul pierdut cu CS Gloria Bistrita (25-27)

Echipa noastră a pierdut aseară confruntarea cu CS Gloria Bistrita cu scorul de 25 - 27 după o primă repriză foarte bună făcută de fetele noastre.

Pentru Rapid au inscris: Buceschi 10, Boljevic 6, Chiricuță 2, Popa 2, Lazăr 1, Constantinescu 4.

Eliza Buceschi "Din păcate nu e suficient să jucam 30 minute, ne-am bătut singure din nou. Nu știu exact ceea ce se întâmplă, trebuie să ne uitam la meci și să analizăm. Problema este clar la noi, nu la adversar. Ghinionul și norocul fac parte din joc, astăzi a fost de partea lor în momentele cheie ale meciului și poate că și asta a facut diferența, însă nu putem să vorbim despre ghinion după 60 de minute. Ghinion poate să fie la o faza însă noi am pierdut meciul în 60 de minute."

Carmen Amariei "Cred ca în a doua repriză apărarea nu a mai funcționat la fel, au crezut probabil ca este suficient sa mute doar în zona, au venit acele pase catre pivot și practic jocul nostru în apărare a scăzut foarte mult. Atenția a fost mult sub nivelul celei din prima repriza și atunci clar ca adversarul, totuși ele joaca de ceva vreme împreună, a mers pe același lucru și am pierdut. Adversarul vine peste tine, ușor, ușor, simți că ți se pune plumb în glezne, începe sa-ți fie frică dar lucrurile astea se întâmplă atunci când nu ești suficient de concentrat și ai impresia că este un joc lejer. Nu, jocul are 60 minute, întotdeauna tragi linie după ce fluiera arbitrul finalul jocului. Noi cred că l-am tras prea repede."