Cupa
Romaniei
Stiri
RAPID continuă lupta pentru sferturile Ligii Campionilor

O nouă victorie pentru clubul nostru, o nouă atmosferă fantastică creată de cei peste 5.000 de suporteri prezenți în tribune. Am învins cu 28-22 (15 – 13 la pauză), după un meci în care fetele noastre au condus permanent și au arătat înca odată că ACASĂ sunt invincibile.

Pentru formația noastră au marcat Polman (6 goluri), Buceschi (5 goluri), Badea (4 goluri), Korsos (3 goluri), Ostase (3 goluri), Fernandez (3 goluri), Espinola (2 goluri) și Kanor (1 gol), Ciucă (1 gol).

Eroina noastră a fost Diana Ciucă, pe lângă golul marcat aceasta fiind incredibilă în poartă, având un procentaj de 57,14%.

Pentru formația vizitatoare au înscris Chebbah (5 goluri), Da Silva (4 goluri), Jezic (4 goluri), Bohme (3 goluri), Caliskan (2 goluri), Mehmedovici (2 goluri), Akgun (1 gol), Yilmaz (1 gol).

Suntem pe locul secund în grupă, la egalitate de puncte cu Gyor și Esbjerg și, în cazul unei victorii în deplasare în weekend-ul următor la Metz, suntem foarte aproape de o calificare directă în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. La acest meci se anunță o mobilizare exemplara a rapidiștilor din țară și din toata Europa, astfel încât cu siguranță ne vom simți din nou ca ACASĂ.

Visul continuă, mult succes fetelor la Metz, orice s-ar întâmpla suntem mândri de voi și de tot ce ați realizat în acest sezon în cea mai puternică competiție de club din lume!